Федейуей на Александър с 0,2 секунди до края издига Крейтън № 10 над Виланова 69-67
AP News | 2024-03-09 | 00:01:34

ФИЛАДЕЛФИЯ (AP) — Трей Александър удари федеуей джъмпър с 0,2 секунди до края и завърши със 17 точки, за да даде на № 10 Крейтън 69 -67 победа над Виланова в събота.

Бейлър Шайерман вкара 11 от своите 18 точки в доминиращото първо полувреме на Крейтън. Райън Калкбренер добави 14 точки за Крейтън (23-8, 14-6 Big East), който спечели номер 2 в турнира Big East. Победата също така отмъсти за загубата с 68-66 продължение от Виланова на 20 декември, давайки на Крейтън победа над всеки отбор от конференцията този сезон.

Ерик Диксън вкара 25 точки, а Джъстин Мур имаше 17 точки за Виланова (17 -14, 10-10), който загуби игра, от която се нуждаеше, за да подобри шансовете си за участие в турнира на NCAA. Сега Дивите котки вероятно ще се нуждаят от дълбока серия в конферентния турнир, за да избегнат пропускането на March Madness за втори пореден сезон и през двете години под ръководството на треньора Кайл Нептун.

Neptune замени члена на Залата на славата Джей Райт след сезон 2022, когато Райт изненадващо се пенсионира, след като изведе Виланова до Финалната четворка. Виланова спечели две шампионски титли, през 2016 и 2018 г., под ръководството на Райт.

Дивите котки изоставаха рано и изоставаха с 11 точки на полувремето. Те на два пъти намалиха изоставането си през второто полувреме до седем точки, но Bluejays се изкачиха напред с 63-49 при оставащи 6:14.

Виланова направи яростен последен удар. Дивите котки отбелязаха 12 поредни точки, като получиха по пет от Марк Армстронг и Диксън, преди подреждането на Мур да сложи край на серията, за да дръпне Дивите котки в рамките на 63-61 с 2:34 до края. След кроше на Калкбренер, 3-точка на Мур с 1:33 преди игра направи резултата 65-64. Калкбренер се потопи, за да увеличи преднината на Крейтън до 67-64 с оставащи 59 секунди.

След кражба от Ти Джей Бамба на Стивън Ашуърт с 34 секунди преди игра, Диксън беше фаулиран и уцели и трите свободни хвърляния с оставащи 23,6 тика, за да изравни резултата на 67. След това Александър дриблира през лентата и удари фейдеуей от около 10 фута с оставащи 0,2 секунди. Бамба хвърли дълъг входящ пас към Диксън, чийто удар към сирената не беше пропуснат.

Bluejays водеха с 21-3 в началото на първото полувреме, което доведе до таймаут на Neptune, докато освиркванията валяха върху Wildcats от домашните фенове на алтернативния домашен корт на училището в Wells Fargo Center, дом на Philadelphia 76ers .

Крейтън: Играе на четвъртфиналите на Big East Tournament в четвъртък в Ню Йорк срещу победителя от номер 7 срещу номер 10.

Villanova: Играе в първия кръг на турнира на конференцията в сряда в Ню Йорк.